Jaanuar ja veebruar Värvuperes 06. märts

Alanud on uus aastaring. Jaanuarikuu möödus rahulikus tempos- eelmise aasta meenutamisega ja uueks aastaks plaanide tegemisega. Rühmad veetsid palju aega õues, lund nautides.

Veebruar aga oli igasugu toimetamist täis. Värvupere võttis veebruaris osa Päästeameti korraldatud igaaastasest konkursist “ Lumest lumele 112” ja Lepatriinude rühma laste mõned tööd osalesid Tartu Ülikooli botaanikaaia korraldatud seemnenäitusest „Pilguheit SEEMNETE salailma“ .

Üheks meie lasteaia koostööpartneriks on Võnnu hooldekodu “Härmalõng”. Kahjuks pole meil olnud pikka aega võimalust minna sealseid elanikke laste laulude ja luuletustega rõõmustama. Seekord kutsusid nad meie lapsi hooldekodu juurde lumememmesid meisterdama ja selle kutse võtsime me rõõmuga vastu. Oli meeletult tore päev nii laste jaoks, kui ka hooldekodu elanike jaoks. Valmisid toredad ja värvilsed lumememmed, mis rõõmustasid sealseid elanikke pikka aega.

Veebruar on ka sõbrakuu. Sellel aastal ei olnud meil ühist pidu ja iga rühm tähistas seda päeva omaette. Korraldati kinohommikut, rühmas meisterdati sõbrakaarte, räägiti sõprusest ja milline peab olema üks hea sõber. Mesimummid tegid maitsvaid võileibu ja rühmades toimusid sõbrapäeva diskod.

Kuna sellel aastal toimusid taliolümpiamängud, siis otsustasime korraldada päris oma lasteaia taliolümpia. Nagu ikka algavad korralikud olümpiamängud rongkäiguga, nii ka meil. Kogu Värvupere kogunes lasteaia õuealal, millele jägnes  rongkäik  ümber lasteaia. Lapsed said oma oskusi proovile panna suusatamises, vigurhokis ja täpsusviskes. Lasteaia taliolümpia lõppedes sai iga laps sai diplomi ja medali. Samuti oli igale lapsele magus muffini amps.

Veebruaris oli ka Eesti Vabariigi sünnipäev. Siilikesed käisid 23. veebruaril Võnnu Vabadussõja mälestusamba juures ja süütasid sõjas langenute mälestuseks küünla. Teised rühmad meisterdasid eestiteemalisi plakateid, ehitasid Lego klotsidest Eesti lippu, räägiti kodumaast ja Eesti sümboolikast. Terve Värvupere tähistas Eesti sünnipäeva sellel aastal aga hoopis 25. veebruaril ühise peoga Võnnu kultuurimajas. Iga rühm oli õppinud selgeks luuletuse ja õpetaja Kristaga mõne ilusa laulu, mida lastel oli väga uhke laval teistele esitada. Samuti olid koolist tulnud meile esinema kaks laulutüdrukut koos kooli muusikaõpetaja Marega.